S. O. S.
Aktuality 2020
8. června 2020

Tento plakát nám visí od 3. června v Domě Šance před vstupem do dílny – pracovní terapie. Více o této fotce a příběhu Vám napíšeme v říjnovém dopise pro RODINU „dětí ulice“.

A měj se dobře, raubíři.

28. května 2020

Korona období je téměř za námi, ale jeho dozvuky budou pro mnohé patrné ještě pár měsíců. V červnovém dopisu se obracíme se zvláštní prosbou na dárce Projektu Šance a doufáme, že díky jejich podpoře se podaří doplatit platby, které se nám v březnu zaplatit nepodařilo.

Dokument ke stažení:
II. dopis pro RODINU v roce 2020 [600kB]
25. května 2020

„KORONA období“ je pro Projekt Šance a jeho klienty obzvlášť těžké. O to víc nás a další vybrané neziskové organizace potěšilo, když si někteří vzpomněli právě na potřebné – na ty, kteří jsou „více opomíjeni“, jak to vlastními slovy vyjádřil umělec Jan Kaláb. Ten ve spolupráci s Galerií KODL a Trafo Gallery zrealizoval aukci, jejíž výsledek velmi mile překvapil všechny zúčastněné. Ještě než Vám prozradíme aukční výsledek Honzova zobrazeného díla VIRUS 0420 (Anticovid), musíme napsat, že o tento výnos se podělilo rovným dílem 5 vybraných neziskovek.

Obdarovány byly tyto organizace: Pečovatelské centrum Praha 7, Aliance pro individualizovanou podporu, D.O.M.A., Projekt Šance a Centrum Paraple. Poslední, pátou organizaci vybral úspěšný vydražitel osobně. Celkově dražitelé v aukci přihazovali až na částku 850 000 Kč. Každá ze zúčastněných organizací obdržela fantastických 170 000 Kč ve prospěch své činnosti.

Děkujeme.

Foto: Silvie Kořenková8. května 2020

Tak to se nám ještě nestalo. Rok plánujeme koncert k 25. výročí Projektu Šance, a než jsme se rozkoukali, tak vidíme, že se koncert uskuteční úplně jindy, než jsme mysleli.

Alespoň teď máte možnost hrát s námi hru: Poznej rozdíl:)

Vystoupení ctěného pana Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers pro Projekt Šance v Obecním domě 2. září 2020 – ve slavné Smetanově síni – se tímto odkládá na den přesně o rok, tedy na 2. září 2021. A nepřijdete ani o vybraný „repertoir“, jak by řekl Ondřej Havelka. Těšíme se na Vás:)29. dubna 2020

Milí přátelé,

do poslední chvíle jsme upřímně a naplno věřili, že do konce dubna přijdou od vlády ČR pozitivní zprávy o možnostech realizace větších kulturních akcí, jakou mělo být i benefiční vystoupení ctěného pana Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers pro Projekt Šance v Obecním domě 2. září 2020 - ve slavné Smetanově síni.

Místo toho se k nám však dostaly informace, že vláda až do konce prázdnin nepovolí akce s kapacitou vyšší než 200 lidí. To nás bohužel nutí vážně pochybovat o tom, že 2. září již bude dovoleno zaplnit Smetanovu síň, jejíž kapacita je 1259 míst.

Vzhledem k nám dobře známému rozsahu organizace této akce a dalším případným neočekávaným „koronavirovým“ komplikacím jsme se rozhodli pro Vaši i naši jistotu celou akci raději přeložit na nový, mnohem pravděpodobnější termín - přesně o 365 dnů :) později.

Tento náš chystaný charitativní koncert s tímto, jak by Ondřej Havelka řekl, „repertoirem“, bude tedy k vidění a slyšení 2. září 2021 na témže slavnostním místě, přičemž doufáme, že „korona období“ už pro nás všechny v naší zemi bude jen pouhou vzpomínkou.

Omlouvám se Vám každopádně za komplikace s posunutím termínu koncertu. Ale doufám, že tyto nečekané důvody pochopíte.


14. dubna 2020

KORONA VIRUS

V Projektu Šance jsme doufali, že karanténa a vládní omezení nebudou tak dlouhé a že se naší činnosti příliš nedotknou ani finančně.

Museli jsme ale uzavřít obě naše centra a aktuální situace se dotýká i příspěvků od dlouhodobých dárců, se kterými jsme počítali. Mnohé z nich ohrožuje vyhlášený stav nouze natolik, že pomoc pro nás přerušili a vyčkávají.

Stav nouze… ano, to je současnost Projektu Šance. Otázka, z čeho budeme platit klientům bydlení a z čeho jim budeme vyplácet pomoc, je naše akutní starost. I za této situace se snažíme pro klienty dělat maximum, neboť je to velmi ohrožená skupina. Normálně dostávají klienti, kteří fungují v terapeutické dílně Domu Šance, výplatu za provedenou práci. Nyní drží klienty nad vodou „KORONA existenční příspěvek“, jenž jim vyplácíme každé pondělí, aby alespoň ti, co se snažili srovnat, měli na nejnutnější denní potřeby. Jsou rádi, že od nás dostali roušky šité dobrovolníky. Naštěstí se nám nyní naskytla možnost osladit klientům život alespoň spoustou cukrovinek, které jsme pro ně dostali od společností Nestlé a Globus.

Stav nouze je jako domino – už v březnu jsme neuměli zaplatit plánovanou splátku nájmu za Dům Šance a v dubnu musíme zaplatit bydlení klientům na květen, dále elektřinu a na cestě jsou ještě nezaplacené díly propisek objednané v lednu (to jsme ještě nic netušili) na celý rok do pracovní terapie Domu Šance.

Nevzdáváme se a věříme, že všichni, nejen my v Projektu Šance a naši klienti, tuto krizi zdárně překonáme a dojdeme do časů, které budou více k žití.


5. března 2020

A ještě jedna vzpomínka z minulého roku… László byl hostem Českého rozhlasu…3. března 2020

I když je prosincová aukce ještě daleko… už dnes Vám můžeme prezentovat
jedno z ústředních děl, které bude za letošní aukci „mluvit“ – tady je:

Projekt Šance

Autor:László Sümegh
Název:Setkání…
Technika:Kombinovaná technika
Rozměry:167 x 167 cm
Rok vzniku:2015


Autor díla zažil fatální setkání mezi nebem a zemí, na JIP v Nemocnici Na Františku.
Setkal se se světlem, s krásou v nás. S krásou, která v každém člověku potřebuje každodenní péči, aby byla pravdou.

Autorské motto:
Věřím ve světlo v nás.
Navzdory realitě, co jsou schopni lidé dělat…1. března 2020

Jeden koncert úspěšně skončil a nový je před námi. 2. září 2020 zazpívá a možná i zahraje Ondřej Havelka a jeho Melody Makers v Obecním domě ve Smetanově síni pro „děti ulice“ – a nebude to koncert ledajaký... Budeme jej totiž opakovat kvůli mimořádnému úspěchu z roku 2018. Rapsodie v modrém pokoji je dost možná to nejlepší „vystoupení“, které Melody Makers kdy měli. Víte, jak vlastně „Rhapsody in Blue“ vznikla? Pokud ne – musíte přijít! Nejenže Vás s historií vzniku této skladby Ondřej Havelka seznámí, ale jeho Melody Makers Vám ji autenticky zahrají a věřte – bude to zážitek.28. února 2020

Záštitu nad koncertem 2020 převzali:

Jeho Excelence Mons. Václav Malý,
pomocný biskup pražský

městská část Praha 1

Jeho Excelence Dr. Miklós Boros,
velvyslanec Maďarska
Projekt Šance


25. února 2020

První benefiční Vánoční koncert Projektu Šance se uskutečnil v „šíleném“, těsně předvánočním termínu 22. prosince 2019 v Divadle ABC. Hvězdou koncertu se stal šansoniér Igor Šebo. Všem se koncert moc líbil.Projekt Šance
20. února 2020

10. února udeřilo na naše streetcentrum v ulici Ve Smečkách, kde se snažíme už 22 let pomáhat „dětem ulice“, zdejší Sdružení vlastníků bytových jednotek. Násilím a bez jakékoliv dohody se vlámali do světlíku, odvrtali nám fabku ve dveřích, přes které jsme měli přístup do domu kvůli odpadu, k poštovní schránce a také k hlavnímu jističi. Je nám velmi smutno z toho, že zde bydlící multimilionáři takto zaútočili na naši funkční charitativní organizaci, která pomáhá těm nejpotřebnějším. S prosbou o pomoc v této záležitosti se nyní obracíme na městskou část Praha 1. Od té máme prostory pro streetcentrum pronajaty už 22 let bez problémů, ale jak to v tuto chvíli celé dopadne, je ve hvězdách...

Další informace naleznete v prvním dopise pro RODINU „dětí ulice“.

Dokument ke stažení:
I. dopis pro RODINU v roce 2020 [1.4MB]
TOPlist