S. O. S.
Aktuality 2018
21. května 2018

Tak to se ještě nestalo.
Jeden den a rovnou dva koncerty pro Projekt Šance.

Od 16:00 – odpolední koncert ve Sladkovského sále Obecního domu – David Deyl.

Od 19:00 – Ondřej Havelka a jeho Melody Makers ve slavné Smetanově síni Obecního domu.

A předprodej vstupenek právě začíná…

 


Máme/máte se na co těšit. Bude to hudební nálož.

Zvláštní poděkování si zaslouží vedle Hello bank!, která se na realizaci koncertů podílí, i Nadační fond pomoci Karla Janečka, kam poplyne výnos z koncertu s Davidem Deylem a který výnos navýší o „zlatý řez“.

Děkujeme tímto i Obecnímu domu, díky kterému se koncerty pro Projekt Šance konají v nekrásnějších prostorách v České republice.21. května 2018

László Sümegh: Žít na ulici… [ROZHOVOR]
Cesty k dospělosti mohou být všelijaké. Někdo má štěstí a vyrůstá v harmonické úplné rodině, jiný z rozličných důvodů domov vůbec nemá nebo jej opouští a zůstává na ulici. László Sümegh „dětem ulice“ pomáhá. Jeho Projekt Šance nabízí spolehlivou Šanci naučit se normálně žít i těm, které doposud moc štěstí nepotkalo.

László Sümegh
Člověk s křídly pod sakem. Svérázný muž maďarského původu už 23 let žije posláním pomáhat v Praze ztraceným mladým lidem. Streetworker, terapeut, výtvarný umělec, neúnavný bojovník s lhostejností, obětavec, ale i nesmlouvavý vychovatel – to je šéf Projektu Šance, jenž denně naplňuje motto: Není umění někomu v nouzi dát najíst, ale naučit ho na jídlo si vydělat.Celý rozhovor ke stažení:
László Sümegh: rozhovor [1.5MB]21. května 2018

Někdy může být méně slov více, ale my jsme rádi, když se klienti Projektu Šance rozpovídají. Svými slovy, když už je konečně mají komu říci, podají nejlepší výpověď o vlastním životním příběhu, a tak lze lépe pochopit příčiny jejich stavu, kde jsou, proč se tam dostali a jestli vůbec budou mít odvahu někam jít.
V rámci spolupráce se spolkem MIMO DOMOV natáčel Igor Chaun pro děti z dětských domovů, aby se vyvarovaly různým nástrahám, které je po opuštění bran domova čekají…

HONZA


MIREK


MARTIN

20. května 2018

S polovinou roku je na spadnutí druhý informační dopis z Projektu Šance. Je to poutavé čtení, to nám věřte, a my to navíc můžeme ještě prožívat. Často intenzivně :-).

Dokumenty ke stažení:
II. dopis pro RODINU v roce 2018 [504kB]

28. března 2018

První informační dopis z dění v Projektu Šance si můžete stáhnout zde… :-)

Dokumenty ke stažení:
I. dopis pro RODINU v roce 2018 [470kB]

17. března 2018

Poslední záštitu našemu letošnímu koncertu udělil Jeho Excelence pan dr. Miklós Boros, velvyslanec Maďarska.

Pokud neumíte maďarsky, klikněte prosím zde pro překlad…

Dokumenty ke stažení zde:
PDF dokument - originál [300kB]
PDF dokument - překlad [41kB]


18. února 2018

Pokora a pravda

Unikátní záštitu letošního koncertu nám poskytl Jeho Excelence Mons. Václav Malý,
titulární biskup marcelliánský a pomocný biskup pražský.


Projekt Šance


Dokumenty ke stažení zde:
PDF dokument [23kB]


15. února 2018

I když by to mohlo vypadat, že jsme v lednu v Projektu Šance spali zimním spánkem, opak je pravdou. Přestože jsme ještě trochu řešili dobíhající rok 2017, už 8. 1. se klientům Projektu Šance otevřely dveře našich center a věci se začaly dít… jen počkejte na další přísun aktualit!!!

Protože máme zpoždění… nezastavujeme! Ač si budeme muset na jaro ještě chvilku počkat, první vlaštovka, ve formě přijetí záštity nad benefičním koncertem 2018, k nám právě přiletěla.

Uhodnete, kdo v tomto roce v Obecním domě ve slavné Smetanově síni pro Projekt Šance vystoupí? Malou chvíli jsme si nebyli jisti ani my :-(. Je to tajemství, ale vizuál už připravujeme, tak ještě okamžik vydržte.

 

TOPlist